תאריך העלאה: מאת: בנייה ירוקה קטגוריה: בנייה קלה
בניה ירוקה ובניה קלה מזה אומר בגבס
/לאחרונה שוק הבניה הירוקה המתקדמת הוא שוק בעלייה . מדד הצרכנים מראה כי יש יכולות מיוחדות

 

מה זה בעצם גבס בבניה קלה ובניה ירוקה ?


הגבס הוא מוצר טבעי – מינרל המכיל סידן, גופרית ומים – מוצר זול וידידותי לסביבה הרבה יותר ממוצרים סינטטיים אחרים. לוחות הגבס עשויים חומר רך ואפשר בקלות לעצב מהם צורות המקנות מראה אומנותי או פונקציונאלי, בהתאם לצרכיהם של הלקוחות השונים.

מה תפקידו של קבלן גבס בבניה ירוקה ובניה קלה?

קבלן גבס הוא האיש שמתקין את לוחות הגבס ואת כל אביזרי הגבס הרצויים לבנייה, שיפוץ, בידוד תרמי ובידוד אקוסטי.
קבלן גבס תפקידו להגיע אל כל חלל ריק , לבחון את תנאי השטח, לבחור לוחות גבס המתאימים לביצוע העבודה הרצוייה, להתאים להם את האביזרים והחלקים הנדרשים ולהקים את הקירות והתמיכות הנחוצים למזמין העבודה.
לצידו של קבלן הגבס עובדים פועלים מיומנים פחות, אך האחריות הבלעדית לסיום העבודה בצורה הטובה ביותר מוטלת על קבלן הגבס.

מדוע לקחת קבלן גבס בבניה ירוקה ובניה ירוקה?


רבים שואלים את עצמם מדוע עליהם לשכור קבלן גבס, בזמן  שלוחות הגבס קלים להתקנה ולעיצוב. דווקא בתחום זה כדאי לא לחסוך. "עולה גרוש שווה גרוש" הוא הפתגם הטוב ביותר למענה על שאלה זו.
ידי זהב וכישרונות בתחום השיפוצים לא מספיק לביצוע עבודת גבס יפה וחזקה, שתחזיק לאורך שנים רבות, גם קבלני שיפוצים לא כולם מתמחים בתחום של עבודות גבס בבניה ירוקה או בניה קלה .


איך לבחור קבלן גבס בבניה ירוקה וקלה?


בשנים האחרונות השתלבו לוחות הגבס בתחום הבנייה והשיפוצים, בשל עלויותיהם הזולות, קלות התקנתם ופירוקם והאופציות הרבות לערוך שינויים כאלו ואחרים בכל זמן.
קבלני גבס נפוצים וחשוב להכיר מעט את תחום התקנת הגבס, ולדעת כיצד לבחור את קבלני הגבס המתאימים לבניה ירוקה או לבניה קלה 

קבלן הגבס לא בוחרים באופן אקראי מתוך דפי זהב או מפרסום מקרי. אלו השלבים בבחירת קבלן הגבס המתאים: לעבודות  בניה ירוקה ובניה קלה 

שיחה עם קבלן הגבס בבניה ירוקה בניה קלה. ההתרשמות הראשונית חשובה: אם אין תקשורת מילולית טובה בין הצדדים, העבודה תיפגם.
בקשה לקבל מספרי טלפון של כמה לקוחות אצלם בוצעה עבודת גבס בבניה ירוקה ובניה קלה, חשוב לדבר עם מספר ממליצים, כי אין דין עבודה אחת כדין עבודה אחרת.
יש לשאול על יתרונותיו ובעיקר על חסרונותיו של קבלן הגבס שבחרנו. איש אינו מושלם וחשוב לדעת מראש כיצד מגיב קבלן הגבס לבקשות מיוחדות שלא סוכמו מראש וכן לבקורות בזמן העבודה בבניה ירוקה בניה קלה 
ביקור באתרים בהם קבלן הגבס ביצע עבודה דומה לזו המבוקשת ובדיקת איכות ביצוע עבודת הגבס. כדאי להביא פלס או לפחות סרגל ולהצמיד אקראית לאחד הקירות, כדי לוודא שהעבודה מדויקת. כך עובדים בבניה ירוקה ובניה קלה 
אין לחשוש משאלות הנוגעות לאיכות עבודתו ולעמידתו בלו"ז המובטח לבניה ירוקה ולבניה קלה 
חתימת חוזה, המכיל את כל שלבי העבודה ורמת הניקיון המובטחת בסיום העבודה.
סיכום תנאי התשלום:לא משלמים מראש על כל העבודה! תשלמו בתחילת העבודה אחוז מסוים עד 30% וסכומים קטנים יותר בסיום כל שלב בעבודתו של קבלן גבס. סכום מסוים יש לשלם רק בסיום העבודה ובשום אופן לא לפני גמר העבודה כמובטח. אם חלילה יש מחלוקת בין הצדדים, סכום זה יבטיח את סיום עבודת קבלן הגבס.

כמו בכל תחום אחר,  כמו בבניה ירוקה ובניה קלה בדיקה מעמיקה והשקעת זמן ללמידת תחום הגבס יועילו להשגת קבלן גבס מוצלח שיבצע את העבודה המושלמת עליה מזמין העבודה חלם תמיד
בנייה קלה: חוסכים שליש מזמן הבנייה בבניה ירוקה ובניה קלה 
הקידמה הטכנולוגית מגיעה גם לבנייה ומאפשרת היום ליצור חלקי בניין מודלוריים מראש ולהרכיב אותם באתר הבנייה. הבקרה גדולה יותר, הבנייה "נקייה" יותר ומפחיתה את הרתיעה של ישראלים מעיסוק בענף ולמרות זאת, היזמים אומרים שיש מקומות בהם מתקבלת עדיין השיטה בחשדנות

לא פעם אנו חולפים ליד אתר בנייה ורואים שצץ במקום מבנה, ללא פיגומים, בלי שנראה עובדים רבים בשטח או רעש מיוחד. מתברר שטכנולוגיות הבנייה הקלה של היום מאפשרות לבנות מהר יותר, פשוט יותר ואפילו נקי יותר בבניה  ירוקה  ובניה קלה .

"הבנייה הקלה" היא שיטת בנייה הנושאת שמות רבים בהתאם לטכנולוגיה הספציפית בה משתמשים (בנייה טרומית, שיטת גקובסהועוד) אולם מה שמאפיין אותה בחתך רוחבי ומבלי להיכנס לפרטים הטכנולוגיים המסובכים, הוא הרכבה מהירה של חלקי בניין שהוכנו מראש. מכינים את חלקי מעטפת הבניין מראש במפעל, על גבי שולחנות עבודה, כאשר אריחי האבן או השיש מוצמדים מראש לחזית אחד החלקים, וזה מורכב לאחר מכן באתר הבנייה. בצורה זו נבנית מעטפת הבניין ולאחר מכן מושלמת החלוקה הפנימית של הדירה. 

 

בונים קומה בכמה ימים בבניה ירוקה ובניה קלה 

"בנייה קלה היא צו השעה", "נהוג לחפש את החדשנות בכל תחום אחר וחבל לי על מי שלא השכיל להשתמש בשיטה המאפשרת לנו לתת את החדשנות בבנייה. היתרון הגדול של השיטה הוא שהיא הוציאה את הבנייה הרטובה, את מושג ה'טיח' לגמרי מהלקסיקון של הבנייה, הבנייה מתבצעת בתבניות ולא באמצעות בלוקים, ומאפשרת לנו לספק מוצר נקי, מדויק, אסתטי בקווים חלקים וכמעט ללא טעויות" כך עובדים בבניה ירוקה ובניה קלה.

ירדן הבעלים של המפעל בניה ירוקה אשר מתמחה בבניה קלה ובניה ירוקה 
אומר שלאחרונה חלה עליה משמעותית בהבנה של תכונות הבניה הקלה ובמה היא טובה יותר מבנה מסורתית
"חסרון נוסף של שיטת הבנייה הקונבנציונלית ההיא, טמון ביכולת ליצור סוגים מוגבלים של דירות. אותם דגמים בדיוק של דירות בנינו בסביון וברמת אביב.

"במרוצת השנים התאפשר לנו לבנות בניינים גבוהים יותר, מורכבים יותר ושונים זה מזה, אולם מה שהבנייה המתועשת הביאה לנו, חוץ מהחסכון המשמעותי בזמן, זה את היכולת לבקר, לשלוט ביתר שאת אחר תהליכי הבנייה המתבצעים על הקרקע ולא בגובה ובתנאים הקשים של אתר הבנייה. היום אנחנו בונים בשיטה המתועשת גם אלמנטים לגשרים, לתשתיות וכמובן שגם לבנייני משרדים". אשר נבנים בבניה ירוקה ובניה קלה 

בניה קלה  בנויה כך שחלק גדול מהייצור נעשה על גבי שולחנות אופקיים במפעל ולא בצורה אנכית באתר הבנייה. את הקיר יוצקים על שולחן עבודה בתבניות קבועות של 8 על 4 מטר כאשר היכולת ליצור כל מני צורות גיאומטריות גדולה מאוד. ניתן ליצוק כ-40 קירות בכל קו יצור ביום.

וזה זול יותר?
האים בניה קלה ובניה ירוקה  זולות יותר

"השיטה לא בהכרח זולה יותר, אבל מעצם האפשרות לצמצם משמעותית את זמני הבנייה, הרי שיש לנו גם חסכון כלכלי. אם בבנייה קונבנציונלית בונים בקצב ממוצע של למעלה מ-30 יום לקומה, הרי שבשיטה המתועשת ניתן לבנות קומה בשבוע -8 ימים".

"חשדנות" כלפי הבנייה הקלה ובניה ירוקה 

"אנחנו מייצרים את הקירות שלנו, בתוך אתר הבנייה, ב'מפעל שדה' אותו אנחנו מעמידים לצורך העניין בתוך אתר הבנייה",

לדברי ירדן מזרחי, בנייה בצורה הזו דורשת כוח אדם יותר מקצועי. "בזכות השיטה הזו, יהודים יכולים לחזור ולעבוד בבניין", הוא אומר. "בנוסף, השיטה הזו טובה לקבלנים גדולים, אבל גם לקטנים יותר כיוון שהם יכולים להקים לעצמם מפעל בתוך אתר הבנייה שלהם ולא חייבים להזמין ממפעלים חיצוניים.

"חבל שקיימת עדיין חשדנות כלפי הבנייה המתועשת למרות שבמדינות אחרות בעולם משתמשים בה כבר 200שנה. דווקא בפרויקטים היוקרתיים ברמת אביב למשל, לרוכשים אין שום בעיה או עם הבנייה המתועשת או עם קירות הגבס, להפך הם מחפשים את זה. ודווקא מחוץ לתל אביב הרוכשים הרבה יותר חשדנים כלפי השיטה. 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון