תאריך העלאה: מאת: ירדן מזרחי קטגוריה: בנייה קלה
בניה ירוקה והשימוש במשאבי טבע
השימוש במים מלבד לצורך הקיומי של כולנו חשוב גם בבניה הירוקה וזאת מכיוון  שעל ידי ריכוז המים מתוך הבית מיחזורם והפיכתם למים אפורים  אנו משתמשים בהם למשל להשקיה והדחה במערכת הגינון בבית.
השימוש באנרגיה טבעית בבניה הירוקה עוזרת לחיסכון משמעותי בחשמל וכך מצמצמת את השימוש באנרגיה לכל הסביבה.

לנושא האנרגיה חשיבות רבה מכיוון שמעל ל 50% מצריכת אנרגיה משויכת לבניה בארץ
ובכן הדרך לחיסכון בצריכת אנרגיה באה מעצם תכנון ובניית הבית בבניה הירוקה עם תכנון נכון של מיקום המבנה ותכנון  מקסימלי במיקום החלונות יוצרת אור בבית אשר מגיע בעיקר מהשמש ולא על ידי תאורה מלאכותית דבר זה מקטין את השימוש בחשמל ועל ידי כך מצמצם צריכת אנרגיה וגם חוסך לאדם כסף.

בנוסף בבניה הירוקה אנו משתמשים בחומרי בידוד תרמי כמו לוחות קלקר, טיח תרמי ועוד למבנה החיצוני של הבית על ידי כך אנו דואגים לחימום הבית בחודשים הקרים וקירורו בחודשי הקיץ החמים גם כאן ישנה ירידה בצריכת האנרגיה וגם בחיסכון כלכלי.
שימוש נוסף מתנהל בחומרי בניה קיימים בשטח  לדוגמא בית שנהרס ובמקומו בונים בית בבניה ירוקה לעיתים ניתן להשתמש באבנים במבנה החדש לאחר פירוקם מהמבנה הישן.

שימוש נוסף בניה הירוקה הוא חומרים שיוצרו בשיטה הירוקה אותם תמיד נעדיף מכיוון שאלו מיוצרים בצורה שמפחיתה את השימוש בגזים רעילים ופגיעתם בסביבה היא המינימלית ביותר.

השימוש בקרקע בהחלט בעל חשיבות עליונה מפני שהעיקרון המנחה אותנו בבניה הירוקה להעדיף להשתמש לצורך בניה בקרקע ששומשה בעבר לבניה והיא בעלת תשתית קיימת או לחילופין מסביבה תשתיות פעילות שניתן להתחבר עליהן וכך מתקיים חיסכון נוסף.

שימוש בגג בבניה הירוקה בעל בידוד תרמי מוריד מהלחץ על מערכת הניקוז והצמחיה שבאזור שמעניקה חמצן כך שמבחינה אקולוגית אנו שומרים על עיקרון ירוק כמובן.


 


הבניה הירוקה בניה חזקה ואיכותית זאת בזכות המקצועיות שלנו בי.מ. תעשיות בניה ירוקה ובזכות הפיכת התקן הישראלי בשנים האחרונות לחשוב יותר עם 2 דגשים מרכזיים האחד כללי והשני טכני .


לסיכום הבניה הירוקה חשובה  ומועילה לאדם ולסביבתו חוסכת בעלויות וכדאית

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון