תאריך העלאה: מאת: בנייה ירוקה קטגוריה: בנייה קלה
בניה ירוקה תכנון מתקדם

תכנון בניה ירוקה בסטנדרטים מתקדמים


בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת בביקוש אחר בנייה ירוקה במגזר הפרטי וכן במגזר הציבורי. למגמה זו יש מספר סיבות חשובות, כגון החיסכון האנרגטי ומהירות הבנייה, החומרים והשיטות המתקדמות, וכמובן גם עליית המודעות לשמירה על איכות הסביבה. יחד עם זאת, חשוב להבין כי בנייה ירוקה היא מושג על המאגד תחתיו מגוון רחב של כלים ושיטות, ובמאמר הבא נתייחס למספר היבטים בסיסיים בתכנון פרויקטים אלו.

למה מתייחסים בתכנון בניה ירוקה


תכנון בניה ירוקה מתייחס למגוון תחומים המאוגדים יחדיו לכדי מבנה מתקדם, עמיד וחסכוני המשרת את בעליו לשביעות רצונם המלאה. כך לדוגמא, בבניה ירוקה חומרים נבחרים מתוך שאיפה למזעור הפגיעה הסביבתית, שהינה גדולה הרבה יותר בבנייה רגילה. באופן כללי, החברה המתכננת והבונה תשאף לבחור בחומרים ממקור טבעי, אשר תהליך הייצור שלהם מאופיין בזיהום סביבתי מינימאלי, בעדיפות לחומרים שניתן יהיה בעתיד להעביר אותם תהליכי מחזור. מצד שני, הדגש מושם על חומרים בעלי עמידות גבוהה מאוד, יציבים ועומדים בכל התקנים המחמירים, ואשר תחזוקתם כרוכה במינימום השקעה והוצאות.

מלבד זאת, בניה קלה איכותית שואפת לצמצם ככל האפשר את הפסולת שמייצרים באתר הבניה, כאשר העבודות ייעשו במקביל באתר עצמו ובמפעל החברה על מנת לחסוך בזמני הפרויקט. לחלוקה זו של עבודות בו זמניות יש לא רק יתרון של זמן אלא גם של הקטנת הפסולת המפונה לאתר מאושר במכלים ייעודיים. בנוסף לכך, בניה ירוקה מתקדמת תתחשב בתנאי השטח שבו מוקם הבית, מתוך שאיפה להקטין פגיעה בצמחייה שמסביב למבנה, וכן התחשבות בכיווני אוויר ותאורה לאורך שעות היום על מנת לקבל ייעול אנרגטי רב ביותר שיחסוך ללקוח הוצאות בעתיד. יש לציין כי דגשים אלו של סביבה ירוקה מבטאים בכל ההיבטים של המבנה, החל בהעדפת חומרי גלם טבעיים או ממוחזרים לשלד ולמעטפת, ועד לדבקים וצבעים שאינם רעילים.

ישנם עוד היבטים ושיקולים רבים הנלקחים בחשבון בתכנון בנייה ירוקה, שעליהם נשמח לספר לכם בטלפון או בפגישה. לפרטים נוספים על בניה קלה איכותית, למידע מקצועי והכוונה, ולקביעת פגישת היכרות איתנו, התקשרו אלינו בטלפונים 054-2677991 או 052-5077777.
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון