תאריך העלאה: מאת: אורן בוסקילה קטגוריה: בנייה קלה
בניה קלה ירוקה מתועשת

בניה קלה ירוקה מתועשת

בניה קלה ירוקה מתועשת בימינו מכניסה בתוכה טכנולוגיות רבות ומועילות מפעם המותירות לייצר רכיבי בניין שהם מודולריים בכדי לחבר אותם יחדיו אחרי ההובלה ולהרכיבם בשטח הבנייה שלך.
השיטה הזאת מותירה פיקוח גדול על החומרי גלם ואז הבנייה הרבה יותר נקייה ונוצר פחות אבק ופחות זיהום באוויר, דברים אשר נכנסים לכל תהליך ה בניה קלה ירוקה.
בניה קלה ירוקה מתועשת מאפשרת לבנות מבנים למגורים, משרדי עבודה ובניינים במהלך זמן מאוד מקוצר בכ-30% מבנייה קונבנציונלית.
ה בניה קלה ירוקה נבנית בלי פיגומים, בלי עובדים רבים בשטח ובלי הרעש המוכר מאתרי בנייה רגילים אחרים.
הטכנולוגיות החדשניות של ה בניה קלה ירוקה מתועשת מותירות לבנות באופן מהיר הרבה יותר, נקי יותר ופשוט בהרבה.
 
 

בניה קלה ירוקה טכנולוגיות חדשניות מתקדמות

בניה מתועשת הינה שיטת בנייה אשר לה שמות נוספים רבים כגון בניה מודולרית, בניה קלה, בניה מהירה, בניה ירוקה וזה בהתאמה לסוג הטכנולוגיה שבה משתמשים אבל בעצם כל השיטות בניה הללו הן "בניה מתועשת".
הקריטריון העיקרי של בניה קלה ירוקה הוא המהירות הרכבה של החלקים היצוקים המשמשים  למעטפת הבניין אשר הכינו אותם מראש. מצמידים מראש את חיפוי הקירות (אריחים משיש או אבן) לתבנית הקיר, ולאחר מכן כל זה מורכב באתר הבנייה. ככה בעצם בונים את מעטפת הבניין ואחרי זה מבצעים את הבנייה הפנימית של חלל המבנה.
בגישת בניה קלה ירוקה מתועשת צריך לזכור שאין לנו צורך בעבודות של טיח מפני שהלוחות באים כבר עם גימור מדויק וסופי שמגיע בשביל הרכבה מיידית.
מעלות הטכנולוגיה של בניה קלה ירוקה מתועשת
גישת בניה קלה ירוקה מתועשת היא משתלמת חסכונית ומתקדמת, בשיטת ה בניה קלה ירוקה מתועשת בונים שלד ובאותו זמן מתבצעות שאר העבודות בלי צורך לחכות לגמר השלד. למשל: התקנה של ספי חלונות, הרכבה של החיפוי החיצוני, קביעת נק' חשמל בקירות הבית, ישום גימור פנימי עד לצבע וכו'.
בניה קלה ירוקה מתועשת היא בניה מהירה, נקייה, איכותית ויבשה.
 

בניה קלה ירוקה מתועשת שיטות לביצוע

כיום ניתן לבנות בשלוש דרכים לבנייה כשההתייחסות היא לשלד של המבנה, והן:

1. שיטת בניה קונבנציונלית (בניה רגילה)
משתמשים בדרך זו לבניה של בתים קטנים-בינוניים באמצעות קבלנים ואת כל חומרי הבניה מביאים לשטח עצמו. העבודה מתבצעת באיטיות כאשר הקבלן חופר עד ליסודות ומחבר טפסות העשויות עץ ובתוכם יוצקים בטון, מבלוקים מודבקים במלט הוא בונה את קירות הבית. דרך עבודה זו היא איטית ביותר, לא מפותחת ומתקדמת וישנה אפשרות להעסיק בה עובדים לא בעלי מקצוע.

2. שיטת בניה טרומית
בניה טרומית הינה דרך משוכללת ומתקדמת אשר התחילו לבנות איתה לאחר מלחה"ע השנייה כאשר היו צריכים בניה להמון אנשים בו זמנית. בדרך הזו מזמינים הקבלן והאדריכל  את כל חומרי הגלם הנחוצים במפעל לבניה מסוג זה. המפעל קונה ואוגר לפעמים אפילו שנה מראש את החלקים הנחוצים לו לבניה ובזמן שמתחילים בבנייה הם שולחים את החלקים הנחוצים על פי שלבי הבנייה ובעלי מקצוע מרכיבים אותם בשטח. הרכבת המבנה זו עבודה יקרה שעובדיה המיומנים נעזרים בכלים לדוגמא כלי מדידה מדוייקים מנופים ורטחות משוכללות.

3. שיטת בניה קלה ירוקה מתועשת
שיטה בניה קלה ירוקה זוהי שיטה שבה משתמשים בחומרים מהשלד כגון קורות, עמודים ויסודות  כמו בבנייה הרגילה ובחלקים כמו תקרות וקירות כמו בשיטה הטרומית. שילוב של שתי השיטות ניתן לראות בגשרים מאוד גדולים אשר בנויים מעל כבישי אוטוסטראדה. את הגשרים הללו לא ניתן להוביל מן המפעל לשטח עצמו ולכן בונים ויוצקים אותו בשטח עצמו בשיטה הקונבנציונלית ומרכיבים אותו באמצעות מנופים מהשיטה הטרומית.
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון