תאריך העלאה: מאת: אורן בוסקילה ובניה ירוקה קטגוריה: בנייה קלה
בנייה קלה ירוקה מהי באמת

בנייה קלה ירוקה מהי


בשנים האחרונות נוכחתם לדעת ששם המשחק הוא ירוק. כל אדם שרוצה למכור את מוצריו מוסיף את אלמנט ה-"ירוק" בשם המותג אותו הוא רוצה למכור ומכירותיו עולות באופן פלאי. זהו חלק גדול מהבעייה בהגדרת בנייה קלה ירוקה. לרוב, לכל פרסום של פרוייקט חדש בבנייה, ישנו פרסום של בנייה קלה ירוקה. איך תדעו מהי באמת בנייה קלה ירוקה ומה לא? איך לא תתפתו מפרסומי בנייה קלה ירוקה סתמיים? ולפיכך הבאנו מספר דרכים לאמוד בנייה קלה ירוקה.


דע מאין באת


לפני הכל עליכם להבין מהי בנייה קלה ירוקה.
בנייה קלה ירוקה נקראת גם בשם בנייה קלה או בשם בנייה מתועשת. לכל שמותיה של הבנייה הירוקה יש סיבה. בנייה קלה מגיעה מהמאפיין הבולט ביותר של בנייה ירוקה כמובן. היא בנויה מחומרים "קלים" בלבד. בנייה קלה נעשית מחומרים כמו גבס, זכוכית, אלומיניום, עץ או חומרים קלים ודומים אחרים. בנייה קלה היא בנייה זולה יותר מבנייה קונבנציונלית וגם עלויות השימור והתחזוקה שלה הרבה יותר נמוכות. 

בנייה קלה ירוקה נקראת כך בנייה ירוקה מפני שמטרתה לשמור על הסביבה ולשמר אותה. בנייה ירוקה משתמשת ומנצלת את כל משאבי הטבע שנמצאים בעצם באתר הבנייה עצמו וממחזרת את חומרי הבניין שלא נעשה בהם שימוש לפני. בנייה קלה ירוקה נבנית מחומרים  שניתן למחזר והרבה פעמים החומרים מהם נבנה את הבית הם חומרים שמוחזרו.


בבנייה קלה ירוקה נעשה שימוש באור השמש הטבעי ומותקן בידוד שהמטרה העיקרית שלו היא לשמר אנרגיה בקירות הבית. לדוגמא בעונת החורף אם הדלקתם מזגן על חימום, הבידוד בבנייה קלה ירוקה ייצור מצב שבו החום ישמר בתוך חלל הבית בגלל הבידוד הטוב שלה וככה תחסכו אנרגיה והפוך בעונת הקיץ החמה כאשר תדליקו מזגן על קירור, הקור ישמר בקירות ויפלוט אותו אל תוך חלל הבית במהלך היום. 

באמצעות בנייה קלה ירוקה ישנן הרבה אופציות לחסכון באנרגיה ומיחזור חומרים שכדאי להשתמש ולנצל אותם.

 

ולאן אתה הולך


לאחר שהסברנו מהי בנייה קלה ירוקה איך בכל זאת תדעו שהקבלן שממנו הזמנתם את ביתכם החדש לא חירטט או לא באמת השתמש בכל החומרים הנ"ל? בעולם ובישראל בפרט קיים תו תקן לבנייה קלה ירוקה. תו התקן הוא של מכון התקנים הישראלי ומציין מספר קריטריונים סופר חשובים שחובה על הבית שנבנה לעמוד בהם (בלעדיי זה אין לבנות עם אותו קבלן) ורק אז הבית יחשב  לבית בנייה קלה ירוקה. תחפשו את תו התקן אצל הקבלנים ותסמכו רק על זה.


ולפני מי אתה עתיד לתת דין וחשבון

בנייה קלה ירוקה היא לא רק לחובבים מושבעים היא לכל אחד שאכפת לו באמת מהסביבה שלנו ולא רוצה שהילדים שלו ישלמו את המחיר בזיהום הסביבה.

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון