תאריך העלאה: מאת: אביבית קטגוריה: בנייה קלה
גגות ועליות גג בבנייה קלה ירוקה שחוסכת אנרגיה

גגות ועליות גג בבנייה קלה ירוקה שחוסכת אנרגיה


בימינו, מתגברת יותר ויותר המודעות ליישום שיטות ה בנייה קלה ירוקה בתכנונים ושיפוץ מבנים רבים גם בארצנו.
חוץ מהמעלות הבריאותיות לדיירי הבית ומיחזור חומרים, בנייה קלה ירוקה נותנת לנו תשובה אמיתית לחיסכון מורגש בהוצאות החודשיות היוצאות על קירור וחימום הבית.
ברעיון בנייה קלה ירוקה קודם כל צריך להתייחס לתנאי מזג האוויר הטבעי שבו הבית ממוקם: אזור הררי, העמקים, המדבר או רצועת החוף ובזה להתייחס לשימושים הטרמיים השולטים, חום נמוך או גבוה או לעיתים שניהם כמו שאופייני באיזורי הארץ הרבים.
בשיטת בנייה קלה ירוקה כאשר מתכננים מבנה שיחסוך לכם באנרגיה, מביאים פתרונות אשר משפיעים באופן ישיר על הצריכה והניצול אנרגיה.
בחלונות הממוקמים בגג, בגג רעפים עצמו או בגג בטון לבחירה מהווים דוגמאות לחלק מהפתרונות ב בנייה קלה ירוקה.

כמו כן המפרט הטכני של החלונות צריך להיות מאוד מתקדם ולהיבחר אחרי מחשבה על כל הקריטריונים של ניצול אנרגיה טבעית מכמה סיבות

ראשית, ישנה אפשרות ששמשת החלון תנצל אור יום טבעי באופן מקסימלי אם בוחרים נכון זכוכית עם מקדם נמוך ביותר בחנויות נבחרות אשר מוכרות חלונות גג. כאשר המקדם יותר נמוך כך מעבר אנרגיית החום יותר נמוכה.
לפיכך, השמה נכונה של חלונות גג מאפשרת חיסכון ניכר בתאורה חשמלית ובעלויות וניצול סביל של אנרגיית השמש הטבעית בעזרת בידוד מירבי אשר מונע מעבר חום וככה נשמרת הטמפרטורה יותר נמוכה בתוך חלל הבית.
מאפיין נוסף לחלונות גג בשיטת בנייה קלה ירוקה נמצא במיקום ציר פתיחת החלון
למשל, חלון אשר מובנה עם ציר שהוא אמצעי, מצליח לנצל את הרוח הטבעית ומקדם אוורור בתוך חלל הבית.
כששמים חלון בודד בגג עם ציר שהוא אמצעי, הפתיחה שלו משחררת מיד אוויר חם כלוא ומאפשר כניסת האוויר הרענן שבחוץ הודות למבנה הצירי שיוצר זווית פתיחה המכוונת את אוויר החיצוני פנימה. משאב הרוח קיים וניתן לניצול גם בימים החמים בגובה שבו נמצאים רוב חלונות הגג.
מענה טרמי נוסף לחלונות גג ב בנייה קלה ירוקה בנוי לעונת החורף ובעיקר באזורים הקרירים. השמשה של החלון מיוצרת מזכוכית מבודדת שממולאת בגז ארגון אשר תפקידו לבודד לרוב קור, ככה החום הפנימי בבית נשמר. יתרון בולט ומשמעותי בחסכון עלויות חימום הבית ב בנייה קלה ירוקה.
חלונות גג יכולים להגיע במבחר רב מידות ואת אפשרות הפיזור שלהם בגג צריך להתאים לשטחו ולצורכי העיצוב.

ככל שהשטח יותר גדול כך יהיה אפשר לשים יחידת חלון גדולה יותר ובזה נגביר את הסרקולציה והתאורה הטבעית

יש לבחור חלונות גג עם אטימות חיצונית למים שיהיו הרמטיות לחלוטין.
בנוסף שמים דגש על בנייה קלה ירוקה בגימור הפנימי של חלונות הגג כאשר אנו רוכשים עצים מחוות גידול עצים מורשות שמתחייבות לאמנה סביבתית עם דגש על טיפולים של העץ שלא יהיו כל מיני מזיקים בחומר טבעי הנקרא אימפרגנצייה ידידותי לסביבה.
חלון הגג ה"ירוק" ב בנייה קלה ירוקה נותן מענה לתאורה טבעית, הקטנה של צריכת האנרגיה, באיטום, ניצול האוויר לסרקולציה פנימה וכאובייקט עיצובי.
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון