תאריך העלאה: מאת: אורן בוסקילה קטגוריה: בנייה קלה
גישת בנייה קלה ירוקה

בנייה קלה ירוקה גישת בנייה קלה

בנייה קלה ירוקה היא מאוד ידידותית לסביבה ואפשר להשתמש בה לבניית מבנה מגורים או משרדי בשיטה ירוקה. בנייה קלה ירוקה משתמשת בחלקים אשר מגיעים מוכנים מהמפעל ומרכיבים אותם בשטח על שלד הפלדה שנבנה מראש ולכן נוצר מעט לכלוך. השימושים בכלים מכאניים מצטמצמים בשיטה בנייה קלה ירוקה ולכן נוצר פחות זיהום אוויר.
 
 

בנייה קלה ירוקה בשימוש לבני בוץ

 
בחפירות שערכו ארכיאולוגים מצאו עדויות לשימוש קדום בלבני בוץ בתור שיטת בנייה כבר לפני עשרת אלפים שנה. השימוש בלבנים הללו התחיל בארם נהריים כבר בתקופה העוביידית ושם הם גילו את שיטת ההכנה של  הלבנים מבוץ. בימינו משתמשים בלבני הבוץ כשיטת בנייה קלה ירוקה.
 
הבנייה בלבנים מבוץ משתמשת בחומרים זמינים בכל זמן ובכל מקום ובגלל זה היא נחשבת בין היתר בתור בנייה קלה ירוקה. תהליך הכנה של הלבנים אינו יוצר זיהום ולכלוך..
הלבנים יוצרות בידוד תרמי טבעי אשר מפחית את הצריכה בחימום וקירור חלל הבית ומבודד מפני רעשים חיצוניים, דבר המוסיף לה בתור שיטת בנייה קלה ירוקה.
 

ישנם גם חסרונות לשימוש בלבנים כשיטת בנייה קלה ירוקה

 
הלבנים חייבות תחזוקה תמידית שותפת וקבועה ומחייבת טיוח בכדי למנוע התפוררות של הלבנים במזג אוויר גשום.
קירות המבנה מבודדים פחות מאשר בשימוש חומרים אחרים של בנייה קלה ירוקה.
לא קיימים תקנים ישראלים לשימוש בלבנים בשיטת בנייה קלה ירוקה מכיוון שהיא איננה מוכרת בארץ, בגלל זה קיימים קשיים רבים בהשגת אישורי בנייה למבנה מהלבנים הללו.
 

שיטת בנייה קלה ירוקה

 
במהלך הבנייה קלה ירוקה ניתן להתקין מערכות למיחזור מים אפורים (מי מדיח, מקלחת, וכביסה). השיטה הזו מקובלת בבנייה קלה ירוקה מכיוון שהמים האפורים עוברים במערכת המותקנת ומשתמשים בהם בשנית להשקיית הגינה לדוגמא.
ב בנייה קלה ירוקה נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וחלקם אף ממוחזרים.
ב בנייה קלה ירוקה ניתן להתקין מערכת סולארית על גג הבית לקליטת וייצור חשמל, זה חסכוני מאוד ופותח את האפשרות למכור את החשמל שלא נוצל לחברת החשמל וכך גם להרוויח מהבנייה קלה ירוקה.

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון