תאריך העלאה: מאת: בנייה ירוקה קטגוריה: בנייה קלה
הגדלת יעילות הבנייה מודולרית דרך מחייבת בחינה מחדש

הגדלת יעילות הבנייה מודולרית דרך מחייבת בחינה של ביצועי בנייה בכל פרויקט בנייה יש לקחת בחשבון מספר גורמי ביצועים כוללים

 עלות: הון והשקעה תפעולית
 עבודה: כוח עבודה מיומנת ולא מיומן אנושי
 היקף: רוחב של פרויקט תכנית מידה או
 מטרות עיצוב פגישה או יעלה ובנייה: איכות
 סיכון: חשיפה להפסד כספי פוטנציאלי
למרות שלא כל הגורמים יהיו מוערך באופן שווה בכל פרויקט בנייה נתון, בדרך כלל יש להם מערכת יחסים תלויות זה לזה. לתכנית נתונה, צוות העיצוב בדרך כלל קובע יחסים, אולי אפילו שלא במודע, בין איכות, לוח זמנים ותקציב שבו שינוי אחד משפיע על כל האחרים. לדוגמא, צוות בעלים יכול לבחור כדי לבחור חומר באיכות נמוכה יותר בעד עלות חיסכון או לאפשר לפרויקט בנייה להסתיים בזמן. באיזון זה של גורמים, סיכון ממלא מרכיב קריטי.
מחוץ לאתר בנייה מבנה מודולרי הקבוע בפרט, הוא לא שמיכת פתרון לכל פרויקט בנייה. ככזה, העקרונות של עלות, לוח זמנים, עבודה, היקף, איכות, וסיכון מייצגים סולם הזזה של הזדמנות ופשרות ולא תשובות מוחלטות. כאשר נחקק במכוון ועם תכנון מראש, בנייה מודולרית יכולה להיות פתרון כדי לעזור למצוא את האיזון בין מטרות של הבנייה מתישהו מתחרים אלה ביצועים. משלוח ותכנון המוקדם מחוץ לאתר הם מושגי שיתוף לרוחב. עוסק בתעשיית הייצור מחוץ לאתר בשלב מוקדם בתהליך התכנון בנייה קלה ירוקה כדי לסייע לפתור את המשוואה הזאת היא יסוד לניצול מוצלח של תהליך תכנון בנייה קלה ירוקה מחוץ לאתר.
מחקרים רבים שבוצעו ומתמשכים בנוגע ליתרונות של בנייה קלה ירוקה  מחוץ לאתר. יתרונות מתועדים של בנייה קלה ירוקה מחוץ לאתר בנייה מול אתר על מסורתית כוללים:
 לוחות זמנים קצרים יותר בנייה
 מידה רבה יותר של יכולת חיזוי בעלות
 פסולת חומר מופחתת
 פליטת פחמן מופחת עקב תחבורה ומאתר הקשורים לבנייה באתר
 הפרעה מופחתת אתר, ולבסוף

 גידול של בטיחות וביטחון של עובדים וציוד מקצועי

פריון העבודה הראה עלייה של 30% בפרויקטים מחוץ לאתר בהשוואה לפרויקטים באתר. סופו של דבר, הסיכון מופחת בבנייה מחוץ לאתר. (McGraw Hill 2009; FMI 2013; מורטינסון בניית 2014; פסקואלה אל et 2012)
גרף המתאר את הטווח של ייצור מחוץ לאתר בענף הבנייה
טווח של ייצור מחוץ לאתר בענף הבנייה
פרויקטים של בנייה קלה ירוקה רבים הראו כי חיסכון לוח זמנים הוא החיסכון המתועד והבולט ביותר בקלות שמתרחש כתוצאה מעבודות בנייה מודולרית. בנייה קלה ירוקה חיסכון מ -15% -50% מכוח בנייה מודולרית לא דיווח בלתי רגיל. זאת בשל אתר במקביל ועבודה במפעל, כמו גם ייצור במפעל להיות מהיר יותר ממסגור באתר, הסרת עיכובי מזג אוויר ועיכובים רצף קבלן משנה הקשורים בעבושות בנייה קלה ירוקה  באתר.

 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון