תאריך העלאה: מאת: אביבית קטגוריה: בנייה קלה
התאמות בנייה קלה ירוקה לימינו

התאמות בנייה קלה ירוקה לימינו


אם תכתבו בגוגל את הביטוי " בנייה ירוקה " אתם תקבלו מעל ל- 714,000 תוצאות רק בשפה העברית.
במאמר נדבר בקצרה מהי בנייה קלה ירוקה ומדוע היא מועילה לנו.
 
ההגדרה ל "בית ירוק" היא בית שתהליך הקמתו ודרך החיים שבו, פוגע כמה שפחות בסביבה ותורם באופן מירבי לדיירים בו. אז למעשה בנייה קלה ירוקה היא שיטה שמכלילה בתוכה את כל תהליך התיכנון, ביצוע ושינוי לטובה של אורח החיים בבית.
הבית שלנו זהה לגוף שלנו כי כשקר לנו בגוף אנחנו רועדים וכשחם לנו אנו מזיעים. אז בדיוק כך מתנהגת מעטפת הבית שלנו וההשפעה שלה על הבקרה והנוחות של הטמפרטורה התרמית שלנו בבית היא חשובה ביותר.
 
בנייה קלה ירוקה תאופיין בדרך כלל באמצעים הבאים
-          שליטה ובקרה בטמפרטורת הבית
-          איטום ובידוד אקוסטי ותרמי משמעותי
-          עמידות המבנה לשנים רבות
-          צורת בניית הבית משתלמת כלכלית מכיוון שתוכל להיסחר בעתיד
-          צרכים פיזיים ומנטליים של הדיירים מתמלאים על ידי הבית
-          מזג האוויר תואם את צורת שיטת בנייה קלה ירוקה
 

יתרונותיה של ה בנייה קלה ירוקה מתחלקים בעיקר לשלושה תחומים

בנושא הסביבתי, שכולל בתוכו את שימור וחיזוק המערכת הידידותית לסביבה,צמצום כמות הפסולת המוצקה, שיפור איכות המים והאוויר, ושמירת משאבי הטבע כגון שמש, קרקע, מין ועוד, והפחתת ההתחממות הגלובלית.
 
בנושא הכלכלי שכולל צימצום עלויות כספיות רבות באנרגיית חשמל ועלייה של הסכום העתידי בבית וסקרנות רבה בקרב התושבים.
 
הנושא השלישי חברתי ובריאותי עם שיפור ניכר באיכות האוויר, בידוד תרמי משובח, בידוד אקוסטי מעולה, שיפור איכות החיים, הבריאות והנוחות של דיירי הבית וניצול של כמה שפחות אנרגיה.
במספר מחקרים שנערכו בארצות הברית ובאירופה רואים שרוב האנרגיה שבעולם נדרשת על ידי בנייני מגורים וששמונים אחוז מבנייני המגורים קטנים הרבה יותר מאלף מ"ר. עוד נמצא כי שבעים ושניים אחוזים משימוש החשמל הכלל עולמית מתבצעת על ידי בתי מגורים יחידים וששניים מתוך שלושה ממכלול האנרגיה הנצרכת בבתים, משמשת לקירור וחימום הבית. זאת אומרת כשאנו רוצים לתכנן ולבנות בית ירוק מ בנייה קלה ירוקה, הדרישות המשמעותיות שאנו צריכים להתייחס אליהן שאם הם יקבלו תשומת לב כבר בהתחלה ועוד בשלב התכנון הראשוני והביצוע, נוכל לקבל מענה משמעותי בעלויות מזעריות.
 
תקן האמריקאי הנקרא LEED שזהו תקן ל בנייה קלה ירוקה אשר ניתן למשרדים ובתי מגורים ירוקים בלבד. מספר נקודות שלהן זכאי מבנה ירוק ב בנייה קלה ירוקה מותנה בנוסף באורח החיים של דיירי הבית למשל העדפה להשתמש בתחבורה ציבורית או אופניים כל פני רכבים פרטיים אשר מזהמים, וכמובן לטפח את הגינות והשטחים הירוקים ועוד.

לסיכום

מידת ההשקעה הכספית נתונה לבחירה על ידי כל אחד מאיתנו באופו אישי לפי מה שמתאים לו כדי ליצור את ביתו ולהפוך את החיים שלו ליותר ירוקים. דבר בולט בימינו הוא המודעות לסביבה ידידותית ולשכנים ולדיירי הבית שלך עצמך. בעזרת אביזרים פשוטים ויחסית זולים ובעזרת תכנון נבון של תהליך ה בנייה קלה ירוקה אפשר יהיה לקטוף פירות מרשימים אדירים שישפיעו על חיינו לנצח.
 
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון