תאריך העלאה: מאת: אורן בוסקילה וירדן מזרחי קטגוריה: בנייה קלה
פיתוח מולטי משפחתי של מבנים מודולריים

פיתוח מולטי משפחתי של מבנים מודולריים


זה לקח רק 47 ימים כדי לבנות 65 דירות בהילטון היל, בפיתוח מולטי משפחתי של מבנים מודולריים בבנייה קלה ירוקה חדשה בווינסטון סיילם, צפון קרוליינה. זה כלל 36 ימים כדי ליצור 52 מבנים מודולריים באחד ממפעליה הרבים של בנייה קלה ירוקה בעולם ורק 11 ימים כדי לחבר את המבנים במקום, באתר זעיר במרכז העיר ההיסטורית של ווינסטון-סאלם. שישה חודשים לאחר מכן, בתחילת שנת 2014, הקהילה, הכוללת בנייה קונבנציונלית ומודולרית בנייה קלה ירוקה, הייתה פתוחה לאכלוס.
 
עם כל כך הרבה בניית דירות חדשות המתוכננות לאזורים במרכז העיר בכל רחבי הארץ, בנייה מודולרית,
עשויה לתת מאבק לבנייה הקונבנציונלית, ולקבל יתרון במירוץ כדי לפתוח הדירות החדשות שלהם לפני התחרות. יותר מ -1,000 דירות מתוכננות למרכז העיר ווינסטון סיילם בשנים הקרובות, על פי דיווחי חדשות מקומיים.
 

שוק דיור מולטי משפחתי צפוי לצמיחה חזקה בשנה הקרובה

אומר טום הרידמן, מנכ"ל מכון המבנים המודולריים (MBI). "הבנייה המודולרית בנייה קלה ירוקה היא אידיאלית לשוק זה כפי שהיא מקצרת את לוח הזמנים של הבנייה הכוללת המאפשרת לאכלוס קודם לכן והחזרה מהירה יותר של ההשקעה."
 
בנייה קלה ירוקה אשר בונה בו זמנית מבנים שנוצרו במפעל, מעבירה אותם על גבי משאית לאתר ומרכיבה אותם כמו קוביות לגו ענקיות, הפכה לשיטת הבנייה הנפוצה יותר ויותר עבור מפתחי דירות. התומכים בשיטה אומרים שזה חוסך כסף וזמן למפתחים. איכות הבנייה יכולה גם ליהנות מבקרת האיכות שמגיעה עם הבנייה בסביבה מבוקרת של המפעל לבנייה קלה ירוקה.
 
בנייה מודולרית או בשמה בנייה קלה ירוקה, יכולה להפחית את העלות הגבוהה של העבודה. אתרי הפיתוח הנחשקים ביותר כיום במרכזי הערים, שבו אנשים צעירים רוצים לחיות, אבל עלות העבודה היא לעתים קרובות יקרה יחסית. מבנים מודולריים ב
בנייה קלה ירוקה מאפשרים למפתחים לבנות חתיכות גדולות של פרויקטים במפעלים רחוקים מאזורי המרכז אשר העלות גבוהה בהם, במקומות כמו איידהו או פנסילבניה.
 
בנייה קלה ירוקה מורידה 20 אחוזים מהעלות לבניית 28 דירות בקצה הצפוני של מנהטן, על פי דו"ח מMBI. בבנייה קונבנציונלית ברחבי העולם, מפתחי דירות רבות, צריכים להתמודד עם מחסור בכוח העבודה. המחסור הוא יותר גרוע, כי חברות בנייה רבות נסגרו בתקופת המיתון, ואילצו את פועלי הבניין למצוא עבודה אחרת. פועלים זרים רבים שהיו בעסקות המסגור וקירות גבס עזבו את ארה"ב על מנת לחזור למדינות המוצא שלהם, כאשר עבודתם נעלמה.
 

בנייה מודולרית, בנייה קלה ירוקה יכולה גם לחסוך למפתחים הרבה זמן.  בכדי לבנות 444 דירות חדשות בסן חוזה, קליפורניה נדרשים רק ארבעה חודשים הודות לבנייה המודולרית בנייה קלה ירוקה. איכות הבנייה היא חזקה מאוד למבנים, אשר נבדקו במפעל שלהם בויסי, איידהו, והמשיכו בבדיקה בגשם ובכל מזג אוויר. "רשימת הרג'קטים" של פריטים לתקן בשלב הסופי של הבנייה הקלה ירוקה הייתה קצרה מאוד. "הרשימה הייתה קצרה וטובה יותר מאשר ראיתי אי פעם", אומר פיטר שמש, שעבד על הפיתוח למגורי הון ועכשיו מנהל השקעות בצפון קליפורניה לבתי מגורים.
 
בכדי לבנות בנייה קלה ירוקה צריכים לבדוק לפני מספר דברים:חשוב מאוד שהקרקע תהיה ערוכה להבאת המבנה כלומר, היערכות בסמוך למקום כדי להוביל את המבנים לאתר במסלול קצר יחסית או ללא תנועה. אחרת, מפעיל עגורן ליום אחד יכול לעלות הרבה בשביל להרים את המבנה ולהניחו באתר בביטחה.
 

עיצוב המבנה המודולרי בבנייה קלה ירוקה יכול גם להציג אתגר חדש לאדריכלים

למרות שניתן ליצור מבנים בכמעט כל צורה, ישנם מעצבים העשויים לדרוש דרבון לעמוד בפיתוי ליצור מבנים פשוטים יחסית, מרובעים או מלבניים רגילים. עם זאת ניתן לעצב בשלל דרכים ועיצובים את המבנים המודולריים אצלנו בבנייה ירוקה.
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון