תאריך העלאה: מאת: אורן בוסקילה קטגוריה: בנייה קלה
שמונה טיפים לבנייה קלה ירוקה

שמונה טיפים לבנייה קלה ירוקה 


בנייה קלה ירוקה היא מושג שמשתמשים בו רבות בשנים האחרונות. האם בכלל אנו יודעים על מה מדובר וכיצד אנו יכולים להפוך את ביתנו לבית ירוק בבנייה קלה ירוקה? לפניכם שמונה טיפים אשר יסייעו לכם בשיטת בנייה קלה ירוקה בבית. 

החומרים החשובים


א. קודם כל הינכם יכולים להפוך את ביתכם לבית ירוק אם תלמדו לבחור חומרים ידידותיים לסביבה לשם השיפוץ דבר אשר יחסוך לכם בזיהום הסביבה. בנייה קלה ירוקה בישראל לצערנו היא לא דבר שאנו נולדים אליו או מתחנכים אליו, אבל תמיד ישנה אפשרות לבנות עם כמה שפחות פלסטיק, וחומרים שכבר "קיימים" לדוגמת מתכת, אבן ודברים שפחות מתכלים. 

ב. אם הינכם בשלב ההתלבטות של היכן לגור, תנסו לחפש עיר שחשובה לה הסביבה וחושבת ירוק. תכנון של בית ב בנייה קלה ירוקה הרבה יותר טוב וקל בעיר כזאת, שיש לה חשיבות של בנייה קלה ירוקה. בארץ יש מספר ערים שחשבו על בנייה קלה ירוקה מלכתחילה. מרבית העולם גר היום בערים, ויש בידיכם הבחירה איפה להתגורר. זוהי החלטה מוסרית לפני הכל, בגלל שהבחירה להתגורר בעיר "ירוקה" היא חשובה לא רק בעבורכם אלא לכל העולם. ולכך יש השפעה מכרעת. 

חיסכון משמעותי


ג. בידוד זהו אחד היתרונות החשובים בבית בנייה קלה ירוקה. אם תשימו השקעה בבידוד טוב, לא יהיה קר בעונת החורף ולא יהיה חם בעונת הקיץ, וכך תוכלו לצמצם עלויות במיזוג או הסקה אשר צורכים המון חשמל ומשאבים ובנוסף עולים לכם הרבה מאוד כסף. 

ד. דבר נוסף החשוב מאוד הוא איטום פתחים. פתח הינו חולייה חלשה מאוד בכל מבנה, ואם יהיה איטום טוב כמו ב בנייה קלה ירוקה– לא יברח הקור או החום מהמיזוג ותוכלו לחסוך הרבה משאבים ועלויות.

ה. השקיעו בכמה שיותר פתחים גדולים (אטומים לבריחה) לשם אוורור טבעי מכיוון שהוא חשוב ביותר. כך לא תבזבזו חשמל מיותר על מיזוג הבית או אוורור. חות מזה שזה גם מאוד בריא – זה מעיף חיידקים אל מחוץ לבית, וגם מבצע סרקולציה טובה מאוד של אוויר הבית. בנייה קלה ירוקה= כמות גדולה של פתחי אוורור גדולים ואכותיים. 

ו. צביעת הבית בצבעים בהירים – חוסכת את קליטת השמש בקירות הבית וכך הרבה פחות חם בקיץ. 

ז. כלל שהפתחים גדולים יותר כך תאורת הבית הטבעית טובה יותר ובכך תוכלו לחסוך עלויות בחשמל. בקשר ללילה, קיימות מנורות סולאריות. 

ח. כדי לחסוך בחשמל תוכלו להשקיע באנרגיה סולארית על גג המבנה. בהשקעה ראשונית זה יעלה לכם כסף, אבל במדינה שטופת שמש כמו שלנו ההחזר הכספי על כך יגיע מהר מאוד וגם יותר מזה. בישראל בנייה קלה ירוקה חייבת לקחת בחשבון את ניצול השמש. זה יחסוך הרבה מאוד עלויות כסף בחשמל וניתן בנוסף למכור את שאריות החשמל שלא נוצל, אם לא יהיה שימוש בכל מה שהשמש תייצר אצלכם בבית, לחברת החשמל, והיא מחוייבת לקנות מכם אותו.

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון