תאריך העלאה: מאת: אביבית קטגוריה: בנייה קלה
​מדוע בנייה קלה ירוקה טובה לנו

מדוע בנייה קלה ירוקה טובה לנו

 
כיום בכל העולם נבנית עוד ועוד בנייה קלה ירוקה שבנויה בעיקרה על אלמנט הפלדה. במאמרנו אנחנו נבחן בקצרה את מהות רכיבי הפלדה למבנים ב בנייה קלה ירוקה, מעלותיה ומגרעותיה במידה ויש, ובנוסף נדון מעט בשיטה המודרנית ל בנייה קלה ירוקה- מבני פלדה טרומיים.
 
רכיבי מבנה פלדה הינם הסוג המהימן והמוצק ביותר שעומד במבחן הזמן מבין כל חומרי הבניין. הינכם בוודאי תוהים עם עצמכם ברגע זה- האם אנו צריכים לתפוס הצהרה זו כמובנת מאליה או שלפני זה אנו צריכים לעשות השוואה של עץ, פלדה עם חלקי בנית  PVC, אבן, סיליקט וסוג בנייה אחר שמשמשות כחומרי בנייה מרכזיים בשביל זנים שונים של בנייה כבר המון זמן?
 
ב בנייה קלה ירוקה המעלות של הפלדה ורכיבים מתכתיים בכללי הם בלתי דליקים, ידידותיים לסביבה, מוצקים, אסתטיים לעין, זולים יחסית ולא דורשים טיפול נוסף ועל כן הבנייה הזו נקראת בנייה קלה ירוקה. זאת לא הרשימה המלאה של מעלותיה של הבנייה קלה ירוקה, אך בעצם בתכונות אלו די הצורך כדי לגרור תשומת לב לשימוש במרכיבי פלדה ומתכת ברוב עולם הבנייה.

רק על נושא אחד מומלץ לשים דגש

גמישות ואמינות הפלדה. תוך כדי שמאות בתים אשר מבוססים  PVC הלכו לאבדון ע"י סופות הוריקן וטורנדו בארצות הברית ובכלל בעולמנו, בני האדם לא רוצים יותר לפחד ולכן חומרי הגלם המרכזיים שעל בסיסם הם יקימו את המבנה שלהם הוא בוודאות השיקול העיקרי כיום, ויותר מתמיד.
קורוזיה היא חלק מהמגרעות הגדולות ביותר של רכיבי מתכת אשר משמשים ל בנייה קלה ירוקה אף על פי שבימינו רוב היצרנים מטפלים בבעיה זו באמצעות סוגי שיטות ייצור שונות.
 
בין כה וכה, רכיבי מתכת בוודאי נחוצים ב בנייה קלה ירוקה בזווית של כמה שנים הלאה. בנייה קלה ירוקה שעשויה מפלדה בוודאי תשמש את ההנדסה התעשייתית ואת ההנדסה האזרחית ביסודו של דבר הרבה יותר ביחס להיום. יתרה מזו, אין להתעלם מזה כי חלקי פלדה בבנייה קלה ירוקה מאוד שכיחים מסביבנו: סוככים, גדרות, פרגולות, דקים, דלתות, סורגים ועוד.
 
אף אחד איננו מתכחש לעובדה שמרכיב הבנייה היחידי שבהחלט עמד בכל מיני סוגי נזקים חוץ מאש במשך דורות רבים הוא עץ. בונציה, אמסטרדם וערים רבות נוספות ביבשת אירופה מרבית הבתים מתבססים על בנייה קלה ירוקה מעץ וככל הנראה ימשיכו לעמוד ביציבות במשך עוד אלפי שנים. אך אנו חיים במאה העשרים ואחת, אשר דורשת פשטות, נחישות ואמינות של הבנייה. זאת אחת הסיבות שבתים מפלדה טרומית הם מבוקשים במיוחד בימינו.

לסיכום

 
הינך לא חייב להיות מהנדס או קבלן בנייה- הינך יכול לרכוש רכיבי פלדה לבית ואז הבנייה תהפוך לתחום שאתה לא תהיה חייב לחשוש ממנו. עם חלקים טרומיים ל בנייה קלה ירוקה הינך יכול בלי בעיה להרכיב אסם, מחסן קטן, סככה והמון אובייקטים שונים. חלקי פלדה טרומים מהווים שימוש היקפי להנדסת תעשייה וגם חוסכים כסף, זמן ועבודה: אולמות, מחסנים, מחסנים, מפעלים ואולמות בנויים לרוב מחלקי מבנים ממתכת שונים.
 
 

תגובות גולשים

מאמרים נוספים

מחשבון מוצריםמחשבון
מחשבון מחיריםמחשבון